fbpx

Dr n. med. Marek adwent, dds, m. sc.

Temat warsztatu: „Przewidywalne obciążenie natychmiastowe implantów z zastosowaniem technik zgrzewania wewnątrzustnego Weld-One."

Program warsztatu

Przewidywalne obciążenie natychmiastowe implantów z zastosowaniem technik zgrzewania wewnątrzustnego Weld-One:

  • czym jest zgrzewanie wewnątrzustne i jak działa
  • opis zgrzewarki wewnątrzustnej WeldOne i potrzebnych elementów protetycznych
  • zgrzewanie wewnątrzustne przy częściowych brakach uzębienia
  • zgrzewanie wewnątrzustne uzupełnień pełnołukowych
  • jak dobrać odpowiedni łącznik
  • jak uzyskać równoległość
  • pasywacja konstrukcji tytanowej
  • WeldOne na implantach Ankylos, Xive, Astra, Prime Tapered
  • zgrzewanie wewnątrzustne z zastosowaniem koncepcji Conometric.

Biogram wykładowcy

dr n. med. Marek Adwent, DDS, M. Sc.

Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej
Marek Adwent implantolog

Ukończył Śląską Akademię Medyczną w 1999 roku. Po odbyciu stażu podyplomowego podjął pracę na stanowisku asystenta w klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. W 2002 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, a tematem jego badań była ocena reakcji tkanek żywego organizmu na implantację materiałów stosowanych do produkcji implantów. W 2009 roku uzyskał tytuł specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej i kontynuował pracę w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego do roku 2011. W międzyczasie, tj 2009 roku uzyskał tytuł Eksperta ds. Implantologii Stomatologicznej PSI (Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne), Expert in Oral Implantology DGOI (Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie), Diplomate in Oral Implantology ICOI (International Congress of Oral Implantologists). W 2009 roku ukończył z powodzeniem prestiżowe szkolenie implantologiczne na Uniwersytecie J.W Goethe we Frankfurcie nad Menem. Następnie podjął studia podyplomowe na tymże Uniwersytecie, których tematem było lecznie z zastosowaniem implantów zębowych. Studia te ukończył w 2012 uzyskujac tytuł Master of Science in Oral Implantology. Podczas pracy w Śląskim Uniwersytecie Medycznym został nagrodzony nagrodą Rektora SUM I stopnia za cykl badań nad biomateriałami stosowanymi w implantologii. Stale rozwija swoje umiejetności terapeutyczne w dziedzinie implantologii biorąc udział miedzynarodowych szkoleniach i warsztatach organizowanych przez liderów światowej implantologii. Głównym kierunkiem jego rozwoju jest poznawanie jak najmniej inwazyjnych a zarazem przewidywalnych metod regeneracji tkanek celem uzyskania optymalnego, długotrwałego efektu estetycznego, oraz leczenie powikłań po wcześniejszym, nieudanym leczeniu implantologicznym.

Bilety na Meet the Master 7 2022

Elitarna konferencja o charakterze praktycznym i naukowym, dla lekarzy stomatologów zainteresowanych zagadnieniami implantologicznymi

TYLKO
Warsztat

WYPRZEDANE

TYLKO
Konferencja

WYPRZEDANE

Konferencja + warsztat

WYPRZEDANE