fbpx

Michał Nawrocki

Temat warsztatu: „Zastosowanie laserów w zabiegach z chirurgii stomatologicznej i leczenia peri-implantitis"

Program warsztatu

Część teoretyczna:

Podczas części teoretycznej uczestnicy poznają podstawy działania laserów stomatologicznych Er:YAG i Nd:YAG oraz ich bezpiecznego zastosowania podczas zabiegów stomatologicznych. Zostaną przedstawione różnorodne zastosowania laserów podczas zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Zostaną pokazane zabiegi, do przeprowadzenia których lasery stały się niezbędne oraz takie, w których laser jest wykorzystywany dodatkowo, jako narzędzie ułatwiające pracę oraz przyspieszające gojenie. W prezentacji na podstawie zdjęć i filmów zostaną przedstawione protokoły leczenia z użyciem laserów podczas następujących zabiegów: implantacji natychmiastowej w protokole Immediate Smile z użyciem szablonów chirurgicznych SIMPLANT, augmentacji wyrostka przy pomocy bloków kostnych metodą Khourego z jednoczesną implantacją, zabiegów GBR, resekcji wierzchołka korzenia. Również zostaną przedstawione zabiegi małoinwazyjnej mikrochirurgii laserowej, takie jak wydłużanie koron zębowych, odsłaniania implantów, frenulotomii, czy też vestibuloplastyki. Dodatkowo omówione zostanie zjawisko fotobiomodulacji pozabiegowej, która poprzez działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i przeciwbólowe zmniejsza dolegliwości pozabiegowe oraz przyspiesza gojenie. Na koniec części teoretycznej zostaną przedstawione możliwości wykorzystania laserów podczas leczenia komplikacji wokółwszczepowych – mucositis i peri-implantitis.

Część praktyczna:

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnej pracy laserem Er:YAG i Nd:YAG (Fotona LightWalker) na preparatach zwierzęcych oraz usuniętych zębach. Uczestnicy będą mogli samodzielnie porównać efektywność lasera Er:YAG i Nd:YAG podczas waporyzacji tkanki miękkiej oraz skuteczność ablacji tkanki twardej laserem Er:YAG, zarówno końcówką bezkontaktową H02, jak również kontaktową H14.

Biogram wykładowcy

dr n. med. Michał Nawrocki, DDS, M. Sc.

Lek.stom. Michał Nawrocki – właściciel NAWROCKI CLINIC, jednej z najbardziej nowoczesnych Klinik Stomatologicznych na Pomorzu.

W 1998 roku ukończył studia na Wydziale Stomatologii Akademii Medycznej w Gdańsku. Od roku 1999 pracował jako asystent w Katedrze Protetyki Stomatologicznej. Zyskał tam uznanie jako rzetelny i sprawdzony lekarz.

Już w  2001 otworzył swoją własną praktykę stomatologiczną lekarzstomatolog.com, którą w 2015 roku wraz z żoną Agnieszką Dojlidko-Nawrocką przekształcili w Klinikę Nawrocki Clinic.

Dr Michał Nawrocki od samego początku w swej praktyce stomatologicznej wprowadza najnowsze technologie i najwyższe standardy leczenia. Od 2013 roku korzysta z  systemu Sirona CAD/CAM – CEREC, a w 2016 roku w Nawrocki Clinic pojawił się Laser Fotona LightWalker, który na co dzień wykorzystywany jest przy zabiegach stomatologicznych.

W 2016 roku, jako pierwszy Polak rozpoczął Studia Podyplomowe: Master of Science in Lasers in Dentistry) na Uniwersytecie RWTH University w Aachen.

Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w wielu kursach oraz zaawansowanych szkoleniach dla lekarzy stomatologów nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

W roku 2009 otrzymał Certyfikat Implantologii (Certificate of Implantology) przyznawany przez prestiżowy niemiecki Uniwersytet Goethe University we Frankfurcie. W latach 2015-2016 brał udział w programie zatytułowanym MPI Implant Prosthodontic, odbywający się w Instytucie Mediterranean Prosthodontic Institute w Hiszpanii oraz na University of North Carolina w mieście Chapel Hill. W lutym 2018 roku uczestniczył w szkoleniu Prof. Dr. F. Khourego: „Augmentation procedures: bone harvesting techniques, augmentation and soft tissue surgery”.

Specjalizuje się w leczeniu implantoprotetycznym, zastosowaniu laserów w stomatologii oraz w zaawansowanych technikach postępowania cyfrowego w leczeniu stomatologicznym – Digital Smile Design, technologii CAD CAM oraz nawigacji komputerowej w planowaniu leczenia implantologicznego – Simplant.

Jego obszerna wiedza i wieloletnie doświadczenie sprawiły, że jest On specjalistą, który zapraszany jest do prowadzenia warsztatów, szkoleń oraz wykładów na największych i najbardziej prestiżowych wydarzeniach z branży stomatologicznej w kraju i zagranicą takich jak: Międzynarodowy Kongres Ankylos w Berlinie, Kongres Dentsply Sirona Worlds Summit w Nicei czy 7th Symposium:Lasers in Medicine and Surgery w Kranjska Gora na Słowenii.

Bilety na Meet the Master 7 2022

Elitarna konferencja o charakterze praktycznym i naukowym, dla lekarzy stomatologów zainteresowanych zagadnieniami implantologicznymi

TYLKO
Warsztat

WYPRZEDANE

TYLKO
Konferencja

WYPRZEDANE

Konferencja + warsztat

WYPRZEDANE