MEET THE MASTER 5

27 - 28.09.2019, Hotel NARVIL, Serock koło Warszawy

Prof. Darko Božić

Zagrzeb, Chorwacja

Dr. Darko Bozić DMD, MsC, PhD, adiunkt na Katedrze Periodontologii Wydziału  Dentystycznego Uniwersytetu w Zagrzebiu, Chorwacja. 
 
Ukończył Wydział Dentystyczny Uniwersytetu w Zagrzebiu w 2000 roku, a w 2005 ukończył podyplomowe szkolenie z periodontologii.  Od 2006 jego głównym tematem zainteresowania jest zastosowanie czynników wzrostu do regeneracji utraconych tkanek przyzębia zen szczególnym uwzględnieniem cementoblastów i BMP-7. Wraz z zespołem badaczy opracował strategie regeneracyjne przy zastosowaniu nowej generacji sekwencjonowania cementoblastów poddanych działaniu BMP-7. W 2010 obronił rozprawę doktorską na temat „Analiza ekspresji genowej cementoblastów poddanych działaniu BMP-7”. W chwili obecnej zajmuje się proteomiczną analizą tkanek przyzębia w stanie przewlekłego i ostrego zapalenia. 
 
Jego głównym tematem zainteresowania jest regeneracyjna i plastyczna chirurgia  tkanek wokół zębów i implantów ze szczególnym zaciskiem na regenerację tkanek twardych i miękkich u pacjentów z zapaleniem przyzębia. Prowadzi liczne kursy krajowe i zagraniczne z mikrochirurgii tkanek wokół implantów i zębów. 
Jest Vice-prezydentem Chorwackiego Towarzystwa Periodontologicznego i delegatem do Europejskiej Federacji Periodontologicznej (EFP). Jest również członkiem IADR. 
 

ORGANIZATOR

Implant Masters Poland

 

ul. Wielka Odrzańska 31b, 70-535 Szczecin
biuro@implantmasterspoland.pl
Infolinia: +48 781 091 223

SZYBKI KONTAKT

Close Menu