Obecnie pracuje w prywatnej klinice oraz w Klinice Wad Rozwojowych Twarzy na Uniwersytecie, gdzie wykonuje doktorat.
Jest aktywnym wydawcą i badaczem klinicznym.
Specjalizuje się w implantologii, stomatologii cyfrowej, zaburzeniach stawu skroniowo-żuchwowego, kompleksowych rehabilitacjach protetycznych oraz stomatologii estetycznej.
Uczęszczał do Periodontologicznego Programu Studiów Podyplomowych oferowanego przez Instytut Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Ege i uzyskał stopień doktora w dziedzinie periodontologii.
Prowadzi prywatną praktykę ograniczoną do periodontologii, protetyki stałej i implantów, koncentrując się na mikrochirurgii, rekonstrukcji tkanek twardych i miękkich oraz chirurgii minimalnie inwazyjnej.
Serhat Aslan jest profesorem na Wydziale Nauk Biomedycznych, Chirurgicznych i Stomatologicznych Uniwersytetu w Mediolanie we Włoszech oraz na Wydziale Nauk o Zdrowiu Jamy Ustnej, Periodontologii i Mikrobiologii Jamy Ustnej KU Leuven w Belgii. Był profesorem zaproszonym w Podyplomowym Programie Periodontologii i Implantologii na Uniwersytecie w Porto w Portugalii.
Obecnie jest członkiem zarządu i skarbnikiem Tureckiego Towarzystwa Periodontologicznego. Jest również aktywnym członkiem Europejskiej Federacji Periodontologii, Włoskiego Towarzystwa Periodontologii i Implantologii, Tureckiej Akademii Stomatologii Estetycznej oraz honorowym członkiem Chorwackiej Akademii Medycyny Estetycznej. Prof. Aslan jest intensywnie zaangażowany w jedno- i wieloośrodkowe badania kliniczne i rozwój w dziedzinie periodontologii, ze szczególnym uwzględnieniem chirurgii plastyczno-periodontologicznej, sterowanej regeneracji kości/tkanek i estetycznej terapii implantologicznej.
Wykład oraz warsztaty praktyczne na modelach
Rozwój mikrochirurgii doprowadził do ery niewidocznej stomatologii. Postęp technologiczny i rozwój biomateriałów pozwoliły na augmentację rozległych ubytków tkanek. Jednak mimo tego, zasady biologii pozostają takie same. Dopływ krwi, postępowanie z tkankami miękkimi, grubość płatów, ich konstrukcja i odpowiednie napięcie są kluczowymi elementami dla osiągnięcia optymalnego wyniku zabiegu. Czynniki te powinny być poddawane dokładnej ocenie i szczegółowo kontrolowane przez klinicystę. Podczas tego szkolenia, uczestnicy poznają podstawy nowoczesnych koncepcji leczenia periodontologicznego i implantologicznego celem kompleksowej odbudowy tkanek przyzębia i tkanek wokół implantu.
Zajęcia Praktyczne
Celem szkolenia jest:
– Uzyskanie pierwotnego zamknięcia rany przy użyciu zasad mikrochirurgicznych (podstawowe i zaawansowane techniki szycia, eliminacja napięcia płatów).
– Precyzyjne przygotowanie płatów dzielonych i pełnej grubości.
– Nowoczesne techniki przygotowania dokoronowego przesunięcia płatów i ich stabilizacji (z uwzględnieniem przeszczepów lub bez)
– Nauka techniki zachowania całej brodawki przy implantach i zębach własnych
– Przycięcie i właściwe zasady stabilizowania membran zaporowych w procedurach najbardziej skutecznej augmentacji części zębodołowej szczęki i wyrostka zębodołowego żuchwy
Aleja Jana Pawła II 27,
00-867 Warszawa